2013. augusztus 23., péntek

Jan beltéri ajtók beszerelése

 Régóta nézegetjük a beltéri ajtókat. Egy régebbi bejegyzésemben írtam, hogy egy világos, famintás, laminált ajtót választottunk, alumíniumcsík betétekkel a budaörsi Jan beltéri ajtók boltjából. Később, amikor megvettük a (szerelem) Parador parkettámat, hirtelen már csúnyának, gyerek kézzel rajzolt famintának látszott a Jan-féle ajtó.
 Akkor ráébredtem, hogy se famintázatú ajtót, se alubetéteket nem akarok már. (Még jó, hogy nem vettük meg őket.)
 Egy olyan ajtót választottam végül, amely szerintem jobban "örök darabnak" tekinthető. Egy fehérre festett egyszerű ajtót, amelyben négy vízszintes, hajszálvékony nút a díszítés. 
 A minimál designhoz egyértelműen olyan ajtó illett volna, amely a fal síkjában záródik, vagyis, hogy nem két, hanem csak egy ütközője van. Ekkor kezdődtek a problémák.
 Kértünk egy árajánlatot a három ajtóra (akkor még azt hittem ugyanarra a három ajtóra) egy asztalostól, és a Janosoktól. A Jan összesen 10 ezer Forinttal került többe, így azt gondoltam, hogy mivel jobban megbízható a határidő betartásának szempontjából inkább akkor legyen a Jan. Az első részlet befizetésekor azonban kiderült, hogy a Jan-féle ajtó nem záródik síkban, és, ha mégis olyat szeretnénk, az ajtónként 50 (!) ezer Forinttal lenne drágább. Ekkor ugye már ajtónként 60, vagyis összesen 180 ezer Forinttal volt drágább a Jan, mint az asztalos.
 Mit volt mit tenni. Az első részlettel a kezemben, a boltban állva jöttem rá minderre, úgy voltam vele, hogy sebaj. Szép a nem síkban záródó ajtó is.
 Pár nappal ezelőtt jött a másik meglepetés. Akkor vettük észre ugyanis, hogy az ajtók beszerelése nincs az árban (ez is a mi hibánk, hiszen egy másik oszlopban, de mindig is ott szerepelt az árajánlaton). A beszerelés ajtónként 20 ezer Forint volt, míg az asztalos betette volna nekünk az ajtó áráért.
 Tehát összességében egy "rosszabb" ajtót kaptunk 70 ezer Forinttal drágábban, de legalább szép, és határidőre itt voltak vele. Újabb tapasztalat az élettől, hogy hol kell odafigyelni, ha valamit rendel az ember.

 A kilincseket a szigetszentmiklósi Olivariban vettük, 40%-os akcióban (BAUHAUS kilincs áron). Nagyon szép, krómozott, csepp-formájú darabok. 

Beszerelés






Végső állapot :)!





2013. augusztus 9., péntek

Parkettázás, a korlát és a szaniterek felszerelése

 Nem túl sokáig tartott a parketta kiválasztása. Nagyon sokáig műgyanta, vagy öntött beton padlót szerettem volna, és a mai napig nem lennék az ötlet ellen. Azért lett végül parketta, mert: olcsóbb, biztos vagyok a lerakás minőségében és garanciájában, az egész házat egyféle burkolattal akartam lefedni, hogy egységes nagy tér legyen, és a hálórész nem lett volna olyan kedves, mint így lett.
 Azonban, ha már parketta, akkor elég határozott elképzelésem volt arról, milyet is szeretnék. Mindenképpen, világos, meleg, de modern hatású, amolyan svédes hangulatot szerettem volna.
 A Paradorban körülbelül tíz perc alatt szerelembe is estem egybe és elszállt minden kételyem afelől, hogy szeretnék-e parkettát. Mindenképpen nagy elemekből álló hajópadló volt az elképzelésem. Mindehhez találtam a szögletes, a sarkokon gélbe vágott (s így klipsz nélküli) szegélyt, amely nagy örömmel telített el. Ismét egyre gondolunk a "modernről" én és a világmárkák. A végeredmény sokkal szebb lett, mint amire számítottam. 
 A parkettázással körülbelül egy időben felszereltettük a szanitereket, a Geberit nyomógombokat, a króm kiegészítőket is, és így végleges állapotba kerültek a vizes helyiségek. Felkerült a lépcsőkorlát is. Ezt még szoknia kell a szememnek. Olyan gyönyörű volt a lépcső nélküle, hogy szegényt eléggé utálom, de mondjuk jobb lett, mint hittem. 



Parador - fehérített tölgy hajópadló kefélt felület 4V





A fürdőszoba




A korlát